Produkcja Tabletek ?

Produkcja Tabletek ?

Każdy z nas, chociaż raz w życiu sięgnął po tabletki. Jednak nie każdy z nas wie jak one powstają. Proces powstawania tabletki nie jet skomplikowany, ale potrzebna jest do tego celu odpowiednia maszyna i surowce.

Do około dwudziestego wieku, tabletki były formowane ręczne w pracowniach aptecznych. Obecnie, produkcją tabletek zajmują się duże fabryki, w których wytwarza się tabletki na profesjonalnych maszynach. Bardzo ważnymi elementami tabletkarki są stemple i matryce. Matryce w maszynie do produkcji tabletce, pozwalają na nadanie tabletce odpowiedniego kształtu i wielkości. Natomiast stempel służy do dociskania surowców, jak również umożliwia wyrycie w tabletce odpowiedniego symbolu czy napisu. Tabletkarki to ie tylko stemple i matryce, ale również: lej, który dozuje odpowiednia ilość masy i granulatu, oraz mechanizm, który zapewnia odpowiedni nacisk na masę, z której ma powstać tabletka. Rodzaje mechanizmów dociskowych są dwa. Dlatego też wyróżnia się tabletkarki: uderzeniowe i rotacyjne. Obecnie, najczęściej wykorzystywane są tabletkarki rotacyjne ponieważ są one wydajniejsze.

Na naszym rynku, istnieje kilka firm, które zajmują się produkcją części do takich maszyn jak tabletkarki. Niestety jak jak dobrze wiemy w każdej jednej maszynie, tak i właśnie w tabletkarkach, części czasami się psują, lecz są takie części, których jak się popsują to na prawdę nie warto ich nawet naprawiać, bo są za drogie, albo mało dostępne, dlatego lepiej jest kupić nową taką maszynę, czy też tabletkarkę, lecz są także i takie części, które są łatwo dostępne, jak i których wymiana jest tania i łatwa, są to na przykład stemple, matryce, rotory i tak dalej. Oczywiście jest kilka rodzai tabletkarek, dlatego też do każdego praktycznie modelu takiej tabletkarki, są inne części, weźmy na przykład stemple, rodzai takich stempli jest aż 5, są to na przykład stemple składane, monolityczne, są też stemple do okrągłych i kryształkowych tabletkarek, i ostatnie to stemple które mają wkładki z tworzywa, podobnie jest z matrycami, też są różne do różnych tabletkarek.


Prawa do zdjęć:

Reklama:Egzotyczne wakacje
Malediwy, Tajlandia, Chiny, Indie. Sprawdź ofertę wycieczek!

Chmura tagów

keratyna miał. podajnikiem tłokowym. ogrzewanie zawód sprzątaczka kolagen elastyna całościowe wdrażanie czartery karaiby wymiar wrocław schody drewniane adwokat tarnowskie góry breloki do kluczy


Kontakt i informacje

Online Mcgilllaw publikuje różnego typu artykuły, Jesli chciałbyś dołączyć do naszego zespołu, napisz do nas.

Społeczność

Najpopularniejsze kategorie