Chromowanie jako ochrona metalu

Chromowanie jako ochrona metalu

W obecnych czasach bardzo popularne stało się chromowanie różnych przedmiotów lub elementów nie tylko do celów dekoracyjnych, ale aby utwardzić powierzchnię, czy też zmniejszyć tarcie powierzchni co wiąże się z znacznym wydłużeniem żywotności danego elementu. Co raz częściej tez chromowanie znajduje zastosowanie w przemyśle chemicznym i spożywczym, choćby dlatego, że do chromowanych elementów nic się nie przykleja, dlatego też stosuje się je w wszelkiego typu mieszadłach czy całych liniach produkcyjnych.

Bardzo często procesowi chromowania poddawane są różnego rodzaju formy na tworzywa sztuczne, szkło,czy gumę, które dzięki temu lepiej spełniają swoje zadanie miedzy innymi wydłuża się żywotność formy, a przede wszystkim otrzymuje się lepszy jakościowo wyrób, ponieważ żaden materiał nie przykleja się do pochromowanej powierzchni formy, a także podstawowy materiał z którego wykonana jest forma nie jest narażony na bezpośredni kontakt nie raz z kwaśnymi i żrącymi materiałami.

Obecnie chrom nakłada się na elementy wykonane ze stali, brązu, miedzi, żeliwa i wielu innych stopów metali. Elementy motoryzacyjne, które ulegają ścieraniu lub po prostu wyrobiły się i potrzebują regeneracji poddawane są chromowaniu, dlatego często chromuje się wały korbowe, wałki rozrządu, wałki turbiny, gładzie cylindrów, silniki,  sworznie, a także piły trakowe i narzędzia skrawające. Wszystkie elementy poddane chromowaniu staja się odporne nie tylko na ścieranie, ale także na tak groźne zjawisko jak korozja, która niszczy nie zabezpieczony metal.

Na podstawie http://www.bler.eu

Prawa do zdjęć:

Reklama:Egzotyczne wakacje
Malediwy, Tajlandia, Chiny, Indie. Sprawdź ofertę wycieczek!

Chmura tagów

ogrzewanie całościowe wdrażanie gabinet ozonowanie szeroka oferta telefon komórkowy autogaz kwas hialuronowy alternatywne paliwa nieruchomości budowa kręgielni wycieraczki kierownica doskonalenie techniki jazdy ćwiczenia sensomotoryczne


Kontakt i informacje

Online Mcgilllaw publikuje różnego typu artykuły, Jesli chciałbyś dołączyć do naszego zespołu, napisz do nas.

Społeczność

Najpopularniejsze kategorie