Wycieraczki i ich zastosowanie

Wycieraczki i ich zastosowanie

Bez wątpienia większości z nas wycieraczka kojarzy się z niedużym prostokątem przed drzwiami i na pewno skojarzenie to ma jakiś sens. Jednakże  w tej chwili wycieraczki to już całe systemy  wycieraczek. Jednym z rodzajów wycieraczek są wycieraczki obiektowe, które w zasadzie spełniają tę samą rolę co wycieraczki przydomowe, bo służą odprowadzaniu nadmiaru wody i zanieczyszczeń w noszonych na butach, a różnią się jedynie wielkością.

Dlaczego stosuje się wycieraczki obiektowe?

Wycieraczki takie stosuje się miedzy innymi dlatego aby zapobiec wnoszeniu zanieczyszczeń do budynku z zewnątrz, a  takich zanieczyszczeń może być aż 90%. Innym powodem stosowania wycieraczek wejściowych jest to, że koszty usuwania zanieczyszczeń są dość wysokie, a wykładziny systematycznie brudzone przez kurz, piasek oraz wodę bardzo szybko się zużywają. Wycieraczki te stosuje się też dlatego że w noszenie na posadzki wody oraz innych zanieczyszczeń powoduje szybkie zużycie powłok ochronnych. a także z tego względu, że śliskie podłogi czy posadzki stwarzają ryzyko wypadków i  po to boosądzający się kurz na urządzeniach elektrycznych i elektronicznych powoduje spadek ich wydajności i większą awaryjność.

Należałoby jednak zwrócić uwagę na to, że prawidłowy system wycieraczek obiektowych oprócz wycieraczek zewnętrznych powinien składać się również z wycieraczek wewnętrznych. Te pierwsze służą do usuwania grubszych zanieczyszczeń natomiast wewnętrzne do osuszania podeszew i wchłaniania piasku oraz drobniejszych zanieczyszczeń.


Prawa do zdjęć:

Reklama:Egzotyczne wakacje
Malediwy, Tajlandia, Chiny, Indie. Sprawdź ofertę wycieczek!

Chmura tagów

porządek. dla fryzjerow adwokat tłumaczenia opał fotografie fototapety hotele wrocław kwas migdałowy filmy wyspa prawnik suwnice uroda


Kontakt i informacje

Online Mcgilllaw publikuje różnego typu artykuły, Jesli chciałbyś dołączyć do naszego zespołu, napisz do nas.

Społeczność

Najpopularniejsze kategorie