Wycieraczki i ich zastosowanie

Wycieraczki i ich zastosowanie

Bez wątpienia większości z nas wycieraczka kojarzy się z niedużym prostokątem przed drzwiami i na pewno skojarzenie to ma jakiś sens. Jednakże  w tej chwili wycieraczki to już całe systemy  wycieraczek. Jednym z rodzajów wycieraczek są wycieraczki obiektowe, które w zasadzie spełniają tę samą rolę co wycieraczki przydomowe, bo służą odprowadzaniu nadmiaru wody i zanieczyszczeń w noszonych na butach, a różnią się jedynie wielkością.

Dlaczego stosuje się wycieraczki obiektowe?

Wycieraczki takie stosuje się miedzy innymi dlatego aby zapobiec wnoszeniu zanieczyszczeń do budynku z zewnątrz, a  takich zanieczyszczeń może być aż 90%. Innym powodem stosowania wycieraczek wejściowych jest to, że koszty usuwania zanieczyszczeń są dość wysokie, a wykładziny systematycznie brudzone przez kurz, piasek oraz wodę bardzo szybko się zużywają. Wycieraczki te stosuje się też dlatego że w noszenie na posadzki wody oraz innych zanieczyszczeń powoduje szybkie zużycie powłok ochronnych. a także z tego względu, że śliskie podłogi czy posadzki stwarzają ryzyko wypadków i  po to boosądzający się kurz na urządzeniach elektrycznych i elektronicznych powoduje spadek ich wydajności i większą awaryjność.

Należałoby jednak zwrócić uwagę na to, że prawidłowy system wycieraczek obiektowych oprócz wycieraczek zewnętrznych powinien składać się również z wycieraczek wewnętrznych. Te pierwsze służą do usuwania grubszych zanieczyszczeń natomiast wewnętrzne do osuszania podeszew i wchłaniania piasku oraz drobniejszych zanieczyszczeń.


Prawa do zdjęć:

Reklama:Egzotyczne wakacje
Malediwy, Tajlandia, Chiny, Indie. Sprawdź ofertę wycieczek!

Chmura tagów

bora bora okazja plan bora bora seks kamera praca breloki do kluczy obcokrajowcy wczasy okazje obrazy cyfrowe relaks ogrzewanie fototapety projekt suwnice transport poznań zawód


Kontakt i informacje

Online Mcgilllaw publikuje różnego typu artykuły, Jesli chciałbyś dołączyć do naszego zespołu, napisz do nas.

Społeczność

Najpopularniejsze kategorie