Rosnąca popularność miału węglowego

Rosnąca popularność miału węglowego

Każdego roku większość właścicieli domów zadaje sobie pytanie jak drogi będzie zbliżający się sezon grzewczy. Ogrzewanie domu jest to bowiem nie lada dylematem i wyzwaniem. Wiele osób oszczędza przez cały rok aby kupić opał potrzebny na dany sezon. Nie raz nie dwa na ten cel zaciągane są pożyczki. Nie jeden zastanawia się też jak by tu na opale zaoszczędzić, jaki opał wybrać by za nadto nie nadszarpnąć swojego budżetu. W przypadku opału na zimę można liczyć się z kosztem dochodzącym nawet do kilku tysięcy złotych.

 W tej chwili najbardziej popularnym paliwem używanym do ogrzewania naszych domów jest oczywiście węgiel kamienny, ale coraz więcej właścicieli domów coraz bardziej zaczyna preferować miał węglowy. Ten rodzaj paliwa jest bowiem znacznie tańszy od węgla.

Czym jest miał węglowy?

Miał węglowy to nic innego jak po prostu węgiel o bardzo małym granulacie. Wielkość ziaren miału wynosi od 0 do 6 milimetrów

Furora miału węglowego

Mniejsze koszty ogrzewania tym paliwem w dużym stopniu przyczyniły się do tego, że miał węglowy zaczyna robić w naszym kraju niezwykłą furorę. Wyraźnie zwiększa się ilość osób inwestujących w kotły z podajnikiem tłokowym na miał węgłowy. Kotły te już od pewnego czasu plasują się na pierwszym miejscu wśród sprzedawanych pieców. Dużym plusem tych pieców oprócz tego, że spalać w nich można relatywnie tani miał węgłowy jest również to, że są to piece które z powodzeniem można zasypywać na kilka dni. Jak więc widzimy oprócz oszczędności dają nam również komfort i wygodę.

Przypuszczalna cena miału w obecnym sezonie grzewczym

Jak wynika z dostępnych danych cena miału w tej chwili oscyluje od 350 do 500 i 600 złotych za tonę. Zależne jest to od wielu czynników. Między innymi cena tego paliwa zależna jest od: klasy zbytu, typu węgla, uziarnienia, wartości kalorycznej, zawartości siarki, wytwarzanego popiołu podczas spalania, a także od jego wilgotności całkowitej oraz od rejonu dostawy.


Prawa do zdjęć:

Reklama:Egzotyczne wakacje
Malediwy, Tajlandia, Chiny, Indie. Sprawdź ofertę wycieczek!

Chmura tagów

ogrody luksusowe zegarki kwas migdałowy urlop internet auto gaz miękkie praktyka masło shea plaże wrocław suwnice miodowe torty prezent dla niej hotel wroclaw


Kontakt i informacje

Online Mcgilllaw publikuje różnego typu artykuły, Jesli chciałbyś dołączyć do naszego zespołu, napisz do nas.

Społeczność

Najpopularniejsze kategorie